...

...

ВІТАЄМО!

Про нас

Про нас

Фотогалерея

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Пошук по сайту

Форма входу

Погода

Соціальні мережі

Агрокар'єра

Для студентів

Пошук роботи

Корисні посилання

...

...

...

...

Архів записів


Вівторок, 20.04.2021, 09:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Івано-Франківський коледж
Львівського національного аграрного університету

the official web-site
Головна | Реєстрація | Вхід
Кафедра садово-паркового господарства


Загальна інформація

Адреса кафедри: 76492 м. Івано-Франківськ, вул. Юності, 11, кабінет 104а

Тел.: 0982623164

Електронна пошта: sadifclnau@lnau.edu.ua

Завідувач кафедри:

Коновальчук Валерій Костянтинович – кандидат сільськогосподарських наук


Склад кафедри

Коновальчук Валерій Костянтинович  – кандидат сільськогосподарських наук.

Викладає дисципліни: Озеленення населених місць та благоустрій; Парковпорядкування;

Електронна пошта: v9252849@gmail.com

 

Шляхта Янош Мигальович – кандидат сільськогосподарських наук.

Викладає дисципліни: Садово-паркове будівництво; .

Електронна пошта: arh.mykhailo@gmail.com

 

Копер Надія Євгенівна – кандидат географічних наук.

Викладає дисципліни: Метеорологія;  Урбоекологія  та фітомеліорація.

Електронна пошта: kopernadya@gmail.com

 

Ткачук Оксана Миколаївна – кандидат сільськогосподарських  наук

Викладає дисципліни: Основи лісоексплуатації;  Організація робіт в садово-парковому господарстві;  Рекультивація земель.

Електронна пошта: tkachyk.oksana1988@gmail.com

 

Кацуляк Юрій Дмитрович – кандидат сільськогосподарських наук.

Викладає дисципліни: Лісівництво;  Рекреаційне лісівництво.

Електронна пошта: maryanasishuk@gmail.com

 


Навчальна робота

Освітня програма "Садово-паркове господарство"

Силабуси дисциплін

План роботи кафедри Садово-паркового господарства

Графік консультацій викладачами кафедри


Про кафедру

       Сучасне садово-паркове господарство – перспективна галузь, така, що швидко та динамічно розвивається та передбачає використання не лише творчого підходу, але й сучасних технологій та світового досвіду.

       Всупереч поширеній думці, створення саду або парку – це не лише розташування рослин на місцевості, а багатогранний процес, який починається з аналізу ґрунту і включає в себе різноманітні складові: від планування до посадки рослин і спостереження за їх ростом і розвитком. Розробка освітньої програми Садово-паркове господарство спеціальності 206 Садово-паркове господарство та відкриття в 2018 році відповідної кафедри  обумовлене необхідністю в фахівцях в зазначеній галузі і затребуваністю їх на ринку праці.

       Кафедра садово-паркового господарства є базовим навчально-науковим структурним підрозділом Івано-Франківського коледжу ЛНАУ, забезпечує виконання освітньої програми за першим бакалаврським рівнем освіти та проводить підготовку креативно - мислячих і конкурентоспроможних фахівців у сфері садово-паркового господарства, які вміють вирішувати наукові, навчальні, виробничі завдання на основі використання сучасних методів, методик та технологій; усвідомлюють свою соціальну відповідальність; здатних швидко адаптуватись до вимог сьогодення.

       Функціональна діяльність кафедри  полягає в системному підході до надання освітніх послуг та забезпечення якісної підготовки фахівців  садово-паркового господарства для виконання  наступних завдань: вирощування садивного і посівного матеріалу в розсадниках та оранжереях, виконання робіт по благоустрою, озелененню і ландшафтному дизайну, здійснення робіт по проектуванню парків та парковпорядкуванню.

         Якісну підготовку фахівців забезпечує потужний склад науково-педагогічних працівників, з яких 1- доктор наук,  10 -  кандидати наук.

         Під керівництвом викладачів кафедри садово-паркового господарства здійснюється діяльність наукового гуртка «Сучасне озеленення».

                Основні завдання кафедри:

  •     впровадження в педагогічну практику  інноваційних педагогічних  технологій, що забезпечують підвищення якості надання освітніх послуг;

• удосконалення змісту навчання та забезпечення дисциплін, що викладаються на кафедрі, сучасною навчально-методичною літературою та електронними навчальними ресурсами;
• проходження студентами виробничої та навчальної практики на базах вітчизняних та закордонних провідних підприємств;
• залучення студентів до наукових досліджень;
• висвітлення  результатів наукових досліджень у вітчизняних та міжнародних фахових виданнях;
• налагодження міжнародних зв'язків з провідними вищими навчальними закладами, науковими установами та організаціями.


Новини кафедри

   

Студенти СП1(б) групи  спеціальності «Садово-паркове господарство» 05.10.2020 р.  відвідали Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Центр складається з дендрологічного відділу, квітниково-декоративного, зоолого-тваринницького, колекційного відділу та зеленого класу.

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді вбачає своєю головною метою: масове залучення молоді до практичної природо-охоронної діяльності на основі набутих знань і ціннісних орієнтацій, дотримання систематичності і безперервності в організації еколого-натуралістичної роботи від шкільного віку до педагогічних кадрів і населення, виявлення і підтримка талановитих та обдарованих дітей, створення умов для їх творчого та інтелектуального розвитку, професійної самореалізації, формування вмінь та навичок в процесі гурткової роботи.

На базі центру діють різні гуртки: «Юні аграрії», «Сучасне озеленення», «Юний бджоляр», «Сучасне овочівництво», «Цікава ентомологія», «Аматори рослинництва» та інші. В продовж року гуртки беруть участь в різноманітних конкурсах та акція, де займають призові місця.

Незважаючи на карантинні обмеження студентів гостинно зустріли керівники центру, провели екскурсію, розповіли про основні напрями діяльності центру та запросили до участі в гуртках.


       29 вересня 2020 року студенти СП1(б) групи спеціальності «Садово-паркове господарство» здійснили екскурсію у міську  екологічну станцію.

      

         Працівники екологічної станції гостинно зустріли студентів, розповіли про історію станції, види рослин які вирощують та їх розмноження. Зустріч відбулася у теплій та дружній атмосфері.

        Студенти мали можливість ознайомитися з єдиною в місті земельною ділянкою, яка служить своєрідною лабораторією для проведення дослідних робіт. До її складу входять теплично-парниковий комплекс, аромостежка «Зелене аптека», стежина відчуттів, дендрарій, плодовий сад та куточок живої природи. Протягом п’яти останніх років ця навчально-дослідна земельна ділянка займає перше місце на всеукраїнському конкурсі.

Завдяки міжнародній програмі GLOBE міська  екологічна станція стала відомою не тільки в місті, області, Україні, але й у світі. Міжнародним центром  GLOBE (США) за підсумком 2018 року вона визнана найкращим закладом України, нагороджена золотою медаллю та занесена на віртуальну дошку пошани. У теплично-парниковому комплексі вирощують близько 300 видів вазонових культур. Для кожної рослини є своя температура, полив та освітлення. Рослини вирощені у цих теплицях прикрашають клумби  Івано-Франківська. Теплиці тут залишилися ще з часів польського Станіславова і збереглися у непоганому стані.

Щороку тисячі школярів і студентів займаються тут дослідженнями, результати яких презентують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Міська екологічна станція є координаційно-методичним центром всієї природоохоронної та екологічно натуралістичної роботи закладів освіти міста. Проте найбільший ажіотаж викликали мешканці тераріуму у Міні-зоопарку. Відвідувачі мали можливість побачити колекцію метеликів світу та України, справжнього крокодила, удава та інших плазунів, тарганів та тарантулів, поспостерігати за різними видами черепах, жабок та ящірок. До речі, вже 4-й рік поспіль тут живе врятований лелека. Діти знайшли його неподалік лісу в Тернопільській області. Працівники екологічної станції доглядають за птахом. Кажуть, улюблена їжа - свіжа риба. Також тут живе каліфорнійський кролик і півень породи брама.  


        Студенти СП-2(б) групи спеціальності «Садово-паркове господарство» 09.09.2020 р. побували в розсаднику декоративних рослин «У Петровича». Це сімейне підприємство з великим досвідом вирощування декоративних рослин для саду, яке має власні багаторічні секретні традиції.

Візитною карткою розсадника є успішні втілені проекти озеленення площадок і тисячі вдячних та щасливих клієнтів. У розсаднику пропонують багатий вибір ялівцю, туй, ялинок, модрини тощо. Найбільшим попитом у покупців користуються усі види туї та різноманітні кущі, зокрема вейгела та форзиція. Щоб іти в ногу з часом та відповідати тенденціям ринку, на території розсадника постійно розширюють видовий склад рослин.

Студенти групи мали можливість ознайомитися з технологічними процесами вирощування різноманітних декоративних рослин. Кожна рослинка на території розсадника старанно доглянута. Адже весь декоративний садивний матеріал – це результат праці старанних і залюблених у свою справу людей!


Розробка сайту: Голубчак О.М. © 2021