...

...

ВІТАЄМО!

Про нас

Фотогалерея

Календар

«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук по сайту

Форма входу

Погода

Соціальні мережі

Агрокар'єра

Для студентів

Пошук роботи

Корисні посилання

...

...

...

...

Архів записів


Субота, 29.02.2020, 06:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Івано-Франківський коледж
Львівського національного аграрного університету

the official web-site
Головна | Реєстрація | Вхід
Бібліотека


 

Нормативна база

Положення про бібліотеку

завантажити


Бібліотека-

інформаційний центр навчального закладу

 

          Одне з головних завдань бібліотеки коледжу – забезпечувати систематичне, якісне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування студентів, викладачів, навчально-допоміжний  персонал  та ефективне використання книжкового фонду. Студент і книга, студент і бібліотека - поняття нероздільні. Такими ж нероздільними є навчально-виховний процес у коледжі і бібліотека.

             

Бібліотека коледжу організована в 1952 р., вона забезпечує навчальний процес, де навчається понад 1200 студентів денної та заочної форми навчання на 3 відділеннях, на яких здійснюється підготовка фахівців з 8 спеціальностей.

         Бібліотека пройшла значний шлях свого розвитку, вона має власні традиції в навчанні та вихованні студентів.

           Персонал бібліотеки обслуговує бібліотека понад 1210 читачів, щодня  її відвідують до 50-80 читачів. Видача літератури за рік  становить понад 26010 тисяч книг з різних галузей знань, кількість відвідувань – понад 8900.

            Особливу увагу бібліотека приділяє, перш за все, якості формування і всебічному використанню книжкового фонду.

       Фонд бібліотеки – 28358 примірник.

Щорічно бібліотека передплачує 34 назви періодичних видань за профілем навчального закладу.

        Бібліотека сприяє вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, пропагує та розкриває через книгу зміст загальнолюдських цінностей, виховує інформаційну культуру читачів, прищеплює їм навички користування книгою та бібліотекою. Бібліотека робить все можливе, щоб читачі  дружили з книгою, щоб із книги, як із найчистішого джерела , черпали знання і почуття гарячої любові до своєї  Вітчизни, свого народу, щоб з непідробним інтересом входили у широкий і багатогранний світ, який відкриває книга, тим мудрим законом істинної культури: «ні дня без читання!»

           Одним із шляхів залучення студентів до активного використання джерел інформації є індивідуальні бесіди, консультації.

       У забезпеченні інформаційних потреб  студентів велике значення займають рекомендаційні, тематичні списки  літератури, списки нових надходжень. Створено в бібліотеці постійно діючий куточок « Довідкове бюро читача».

            Запроваджено в бібліотеці диференційований підхід в обслуговуванні користувачів методом здійснення підбору літератури для написання курсових робіт, рефератів, звітів-щоденників, в підборі літератури для проведення виховних годин, масових заходів, що проводяться в коледжі.

         В бібліотеці на належному рівні проходить реєстрація груп студентів-першокурсників та видача їм комплектів навчальної літератури.

            В читальному залі з першокурсниками проведені бесіди на теми :

«Книга - джерело  знань», «Довідково - бібліографічний апарат бібліотеки»,  

 « Систематичний та алфавітний каталог» та інші. Для оперативного і змістовного забезпечення користувачів необхідною інформацією в читальному залі експонуються розгорнуті постійно діючі та тематичні книжкові виставки. Вони сприяють національно-патріотичному , культурному і духовному вихованню студентів. Всього влаштовано - 25 книжкових виставок. Є постійно  діючі книжкові виставки за такими темами : « Люби і знай рідну мову», « Екологія природи - екологія людської душі», «Нові книги», «Нові журнали», «Куток захисника Вітчизни».

            В міру поступлення нових книг до бібліотеки і оновлюються книжкові виставки  літератури та пропагується література читачам.

            Систематично в диспетчерській, в читальній залі бібліотеки вивішуються списки про надходження нової літератури, а також в усній формі викладачі отримують інформацію про надходження нових книг до бібліотеки. З  метою поповнення бібліотечного фонду запроваджено в бібліотеці секцію « Подаруй бібліотеці книгу».  В цьому навчальному році подаровано 140 примірників книг, це в основному підручники.

            При бібліотеці коледжу створено бібліотечну раду , яка обговорює на своїх засіданнях питання про поповнення книжкового фонду, про його цілісність , заміну втраченої літератури, ремонт книг, бережливе ставлення до книг.

            У фонді бібліотеки є електронні посібники  написані викладачами коледжу ( 234 примірників) . Створена картотека електронних посібників. Бібліотека бере участь в конкурсах , які проводять Івано-Франківський державний центр естетичного виховання, управління освіти  і науки облдержадміністрації . В 2009 р бібліотека зайняла ІІ місце і нагороджена грамотою на обласному  конкурсі бібліотек ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та ПТНЗ.

            В своїй роботі намагаюсь вносити нові корективи в обслуговуванні користувачів, йти в ногу з вимогою часу


Розробка сайту: Голубчак О.М. © 2020